İade ve Değişim


İade ve Değişim Talebi Oluşturun;

OtoMalzemeAL.com'dan almış olduğunuz tüm ürünleri faturası ile birlikte 7 gün içerisinde iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz. İade edilecek olan ürünlerin (varsa) ambalajında ve kutusunda, tekrar satılmasına mani olacak müşteri kaynaklı herhangi bir kusur olmadığı takdirde ürünlerimiz koşulsuz iade alınacaktır.

İade ve değişim işlemleriniz için ürünü OtoMalzemeAL.com’a göndermeden önce "Siparişlerim" linkinden iade veya değişim başvuru kaydında bulunmanız gereklidir.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu ve kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
Faturanız firma adına düzenlenmişse, iade faturası düzenlenmediği takdirde  siparişlerinizin iade işlemleri tamamlanamamaktadır.
Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan "Hesabım" sekmesi altında yer alan "İade Taleplerim" sayfasından istediğiniz talebi seçiniz.
İşlem yapılmasını istediğiniz talebi doğru ve eksiksiz olarak oluşturmanız işlemlerinizi hızlandıracaktır.
 
Lütfen iade edeceğiniz ürünü aşağıdaki iade veya değişim koşullarına uygun olarak hazırlayınız;

Ürün teslim alındığı haliyle kullanılmamış ve hasar görmemiş olarak faturanın iki nüshası ile birlikte gönderilmelidir. Kullanıldığı veya hasar gördüğü tespit edilen ürünlerin iadesi veya değişimi söz konusu değildir.
Kargo taşımasında hasar oluşmaması için ürünü korumalı ambalaj ile gönderiniz.
Firmamızın anlaşmalı kargo şirketi Sürat Kargo, Yurt İçi Kargo, MNG Kargo’dur. İade ve değişimlerinizi ücretsiz olarak MNG Kargo ile yapabilirsiniz.
Farklı kargo şirketleriyle gönderim yapmanız durumunda kargo ücreti tarafınıza aittir. Karşı ödemeli gönderilen ürünler depomuz tarafından teslim alınmamaktadır.
 
Ürün ve Para İadesi;

Korumalı ambalaj ile paketlenmiş ve iade edilecek olan ürünler, faturanızın iki nüshası ve  ürün iade talebini içeren dilekçenizi anlaşmalı kargo şirketimiz 
Sürat Kargo, Yurt İçi Kargo, MNG Kargo ile depo adresimize ücretsiz gönderebilirsiniz.

Kargonuzun firmamıza ulaşmasından itibaren 1-3 iş günü içerisinde ücret iadeniz yapılmaktadır.
Satın alma işleminiz kredi kartı tek çekim veya taksitli olarak tamamlandıysa ücret iadeniz kredi kartınıza yapılmaktadır.
Satın alma işleminizi "Eft veya Havale" olarak tamamladıysanız, aynı banka hesap numaranıza ücret iadeniz yapılmaktadır.